www.Sharing.cz

Tato doména je na prodej / this domain is for sale.

Vlastnictví domény Sharing.cz vám umožní provozovat na adrese www.Sharing.cz jakoukoli vlastní prezentaci, firemní či osobní www stránky, e-shop nebo jinou www službu. Také budete moci používat e-mail ve tvaru jméno@Sharing.cz. Propagujte svůj (firemní) web v každém e-mailu, který někomu pošlete!

Tato doména je v rámci internetu unikátní, takže uspokojen může být pouze první zájemce. V případě zájmu jděte na stránky Domenia, kde si vyžádáte cenu a případně další informace. Telefonicky nás můžete kontaktovat na čísle 725 320 130.

Návštěvnost domény (od 4.8.2015):

TOPlist

This domain is for sale. For details, please, go to Domenia website and ask your price. You can also contact us by phone at +420 725 320 130.


reklama: 


 

Car sharing - sdílení aut

Sdílení aut (car-sharing) je sdílení automobilu více uživateli. Je vhodné pro toho, kdo nepoužívá auto denně, takže by se mu nevyplatilo vlastnit auto a starat se o něj. Sdílení aut může být zastřešeno nějakou oficiální organizací (např. magistrátem města), firmou (pak nejspíš půjde o nějakou formu půjčování aut), nebo může jít o sdružení uživatelů.
Cílem sdílení aut je úspora nákladů (na nákup i údržbu), nebo snížení nároků na parkování aut (správa města, magistrát, ...) Nezanedbatelným přínosem je také snížení dopadů na životní prostředí.

 

Praha chce přesvědčit lidi, aby se o auta podělili

Praha zvažuje zavedení carsharingu, tedy sdílení a používání aut více obyvateli města. Koncept vypracuje v rámci materiálu o rozšiřování zón placeného stání a má zohlednit potřeby obyvatel a možnosti carsharingu v Praze. Za projektem je výrobce aut Škoda. Více na iDNES.

 

Existující projekty v ČR

  • AJO.cz

www.ajo.cz

Telefon +420 530 514 214

Email info@ajo.cz

Adresa: Šumavská 524/31, 60200 Brno, Veveří

 

Existující projekty mimo ČR

  • LiftShare.com

Pokud již jedete z místa A na místo B a jste v autě sami, proč s sebou nevzít někoho dalšího?

Britský projet liftshare.com slouží ke sdílení auta, jednoucího na konkrétní trase. Vezměte s sebou spolujezdce, nebo se podívejte, s kým byste mohli na dané místo jet - a ušetřete stovky liber za rok.

 

Kam dál?

  • Car Sharing Association

Smyslem práce tohoto sdružení je maximalizovat dopad na životní prostředí a také sociální dopad oboru sdílení aut. Členské organizace jsou zavázány poskytovat udržitelnou, tranzitně orientovanou městskou mobilitu ve prospěch společností, kterým slouží. Další inforemace najdete na http://carsharing.org/

 

Bike sharing

Sdílení kol ve světě - bikesharingu - kupodivu kraluje Čína

V žebříčku 20 mest s nejvíce koly ke sdílení na světě mají čínská města hned 16 zástupců. Více na iHNED.

 


 

Shared resources - sdílení zdrojů

http://www.shareable.net/

 

- na začátek stránky -